צרו קשר

וואצאפ

מאמרים

ביטוח נזקי צנרת – אל תחכו לפיצוץ

ביטוח נזקי צנרת – אל תחכו לפיצוץ

פוליסות ביטוח דירה, מבנה ותכולה, יכולות לכלול כיסוי לנזקי צנרת. כדאי להתייעץ עם הסוכן ולחסוך הרבה כאבי ראש והמון כסף במקרה של הצפה בבית

הרגע הזה שאתם פותחים את דלת הבית והכל צף לכם מול העיניים, זה הרגע בו אתם אומרים לעצמכם תודה גדולה על שרכשתם כיסוי לנזקי צנרת, במסגרת ביטוח הדירה שלכם.
מה, לא?! אין לכם כיסוי לנזקי צנרת? אל תחכו לרגע הזה בו מבינים כמה הוא חשוב.

סעיפי הכיסוי לנזקי מים וצנרת הם הסעיפים הכי בולטים בתביעות ביטוח דירה בישראל, מה שאומר שהתופעה של נזקי צנרת – פיצוצי צינורות ונזילות במערכות מים וביוב – היא נפוצה. במקרים רבים גודל הנזק עלול להגיע לאלפי, אם לא לעשרות אלפי, שקלים. יחד עם עלויות התיקון, מדובר, כמעט תמיד, בהוצאה כבדה מאוד.

ביטוח נזקי צנרת (מוכר גם בשם 'ביטוח נזקי מים') נותן לכם מענה לשני דברים: לטיפול חירום מיידי במצב המתסכל, ולהחזר ההוצאות שנגרמו כתוצאה מהאירוע. לפעמים מדובר בהרמת רצפה, החלפת חלקי צנרת, שיקום קירות ושאר מרעין בישין, שלא נדע. פרויקט.

ביטוח נזקי צנרת – למבנה ולתכולה

ביטוח דירה שלם כולל בעצם שתי פוליסות: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. ניתן לרכוש כל אחת בנפרד, ללא תלות בשנייה. בשתיהן ניתן לכלול, בתוספת תשלום, גם כיסוי לנזקי צנרת.
בשתיהן הכיסוי, כמובן, חשוב מאין כמוהו, שכן הצפה בבית עלולה לפגוע גם במבנה עצמו, הן באופן ישיר והן כחלק מתהליך הטיפול והתיקון, וגם ברכוש שבתוך הבית – שטיחים, רהיטים, חפצים, מכשירי חשמל ועוד.

לתשומת לב! לא ניתן לרכוש את הכיסוי לנזקי צנרת בלבד, והוא משווק כהרחבה לפוליסות ביטוח הדירה.

איך זה עובד? הרפורמה שעשתה סדר

בשנת 2017 נכנסה לתוקף רפורמה לאומית בתחום ביטוח נזקי צנרת, שהגדירה את האחריות על הטיפול בנזק, את זמני הביצוע, ואת האופן בו נמדדת שביעות רצון המבוטחים.
כבר לא צריך לחכות לשרברב. חברת הביטוח אחראית לכך שהוא יגיע בזמן, ויספק שירות איכותי. בנוסף, התקנות החדשות מחייבות את חברת הביטוח ליידע אתכם בכל שלב בתהליך, בשקיפות מלאה. בסוף התהליך אתם יכולים לדרג את השירות שקיבלתם. כלומר, השרברב המבצע תלוי בשביעות הרצון שלכם ולא של חברת הביטוח.

בעת רכישת הביטוח, באפשרותכם לבחור בין שני מסלולי שירות: באמצעות שרברב הסדר, מטעם חברת הביטוח, או שרברב פרטי מטעמכם.
בחירה במסלול הסדר מאפשרת לכם ליהנות ממלוא היתרונות של המהפכה הצרכנית, שחוללה הרפורמה בביטוח נזקי צנרת.

לא פחות חשוב – כיסוי לנזקי צד ג'

במקרים רבים, אירוע של הצפה כתוצאה מנזילה או פיצוץ צינור בדירתכם, גורם נזק גם לצד שלישי. בדרך כלל, השכנים בקומה מתחת.
כיסוי צד ג' מבטיח שאת הנזקים שנגרמו להם תכסה חברת הביטוח ולא אתם. הקפידו לכלול סעיף צד ג' בביטוח הדירה, הכולל גם כיסוי לנזקי צד ג'.

כדאי מאוד לבדוק עכשיו את ביטוח הדירה שלכם, ולהתייעץ עם הסוכן שלכם בנושא ביטוח נזקי מים. זה לא ימנע את הנזק כאשר, חלילה, תהיה הצפה בביתכם, אבל זה יחסוך לכם הרבה זמן, טרדות וכמובן המון כסף.

מאמרים נוספים בשבילך

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם