צרו קשר

וואצאפ

מאמרים

הגנה ביטוחית לדירה בבניין שקרס

הגנה ביטוחית לדירה בבניין שקרס

קריסת בית המגורים בחולון לעיני המצלמות מחזירה למרכז תשומת הלב את הצורך בפתרון לאומי, וגם את הכלים הביטוחיים העומדים לרשות בעלי הדירות. כדאי להכיר

על מה חשבתם כאשר צפיתם בסרטון הווידאו שמתעד את קריסת בית המגורים בחולון?

כנראה שקודם כל שמחתם על המזל הגדול שהיה באירוע, שהסתיים ללא נפגעים בנפש בזכות ערנותו ומהירות ההחלטה של קצין כבאות, רשף יוני בוצ'קובסקי, שזיהה בזמן את מצב הבניין ופעל ללא דיחוי לפינוי הדיירים. 36 משפחות איבדו את רכושן אך חייהן ניצלו.

קריסת בית המגורים בחולון בחודש ספטמבר, וחודש קודם לכם של בניין ברמת גן, עוררה מחדש את הדיון הציבורי במצבם של בנייני מגורים ישנים בישראל, ובפרויקטים לאומיים כגון פרויקטי תמ"א לחידוש וייצוב בניינים.

כולנו מקווים כי ההתרחשויות המטרידות יעוררו את הגורמים האחראים לפעולה. אבל עד שיתקבלו החלטות ברמה הלאומית, יש כמה דברים שכדאי לכם לדעת ברמה האישית, כדי שתוכלו להגן על ביתכם ורכושכם.

ביטוח מבנה – עם ובלי ביטוח סכום נוסף (ערך קרקע)

ביטוח מבנה לדירה מספק כיסוי לשיקום נזקים בדירה והחזרת המצב לקדמותו. הסכום המקסימלי שניתן לקבל במסגרת ביטוח מבנה לדירה הוא בגובה העלות של בניית הדירה מחדש.

כלומר, אם חלילה דירתכם המבוטחת נהרסה כליל, כתוצאה מאירוע המכוסה בפוליסה, תוכלו לבנותה מחדש באמצעות כספי הביטוח.

כיום אין מענה ביטוחי בפוליסת הדירה התקנית לנזקים עקב התמוטטות מבנה, ולכן הסיכוי שמי שכן קנו ביטוח מבנה, תכולה, או שניהם לא יוכלו לקבל פיצוי מחברת הביטוח על בניין שקרס, אלא אם האירוע יוגדר כ"כאירוע תאונתי".

מקרה והבניין כולו קורס, כפי שקרה בחולון, ובהנחה ויוגדר כי אכן יש כיסוי כהגדרתו בפוליסה, הדיירים תלויים זה בזה, ואם לחלקם אין ביטוח מבנה לדירה, אין מספיק מימון ולא ניתן לשקם את הבניין ואת הדירות. כלומר, גם דיירים מבוטחים למעשה "תקועים".

למצב זה קיימת תוספת לביטוח מבנה בשם 'ביטוח סכום נוסף', הידועה בשם המקורי 'ביטוח ערך קרקע'.

תוספת זו מבטיחה למבוטח שיפוי כספי הקרוב לשווי הדירה בשוק.

המשמעות:

  • דיירים בבניין שקרס כתוצאה מאירוע המכוסה בפוליסה, והיה להם ביטוח מבנה ללא הרחבת 'ערך קרקע' צריכים להמתין עד שתתבהר תמונת המימון, ולמעשה צריכים למצוא פתרון דיור חלופי בכוחות עצמם, עד שישוקם הבניין, אם בכלל.
  • דיירים בבניין שקרס כתוצאה מאירוע המכוסה בפוליסה, והיה להם ביטוח מבנה עם הרחבת 'ערך קרקע' יקבלו סכום שיאפשר להם לרכוש דירה דומה במקום אחר. הם לא תלויים באף אחד.

ביטוח רעידת אדמה

  • ביטוח מבנה לדירה כולל באופן מובנה כיסוי לנזקי רעידת אדמה. כיסוי זה ניתן להסרה מן הפוליסה עפ"י דרישת המבוטח.
    אנו ממליצים לחשוב פעמיים לפני שמחליטים להסיר את הכיסוי מן הפוליסה.
  • בביטוח תכולת דירה אין כיסוי מובנה לנזקי רעידת אדמה, וניתן להוסיף אותו לפוליסה בתוספת תשלום.

סוכני אורן מזרח לשירותכם בייעוץ בכל הקשור להגנה על רכושכם באמצעות ביטוח דירה מבנה ותכולה.

מאמרים נוספים בשבילך

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם