עמוד הבית אודות ביטוחים לוח משרות מגזין בקליק חברות בנות צור קשר
ביטוח רכבביטוח דירהביטוח נסיעות לחו"לביטוח עסקביטוח משכנתאפנסיוניבריאות וסיעודמקרה מוותתאונות אישיותחסכוןניהול תיקיםקופות גמל

ניהול תיקים


למי מתאים ניהול תיקי השקעות מקצועי?
אם ירשת כספים או צברת חסכונות עם הזמן , או שזה עתה קיבלת את כספי הפרישה וברצונך להשאיר את ההון הזה נזיל, האופן שבו יושקע הכסף על מנת לשמור על ערכו ולייצר ממנו הכנסה נוספת הוא מקור להתלבטות אמיתית.
הבחירה בין ניהול תיקים מקצועי, השקעה עצמאית בעזרתו של היועץ בבנק (או בלעדיה) או הפקדת הכסף בתוכנית חיסכון, היא החלטה שנגזרת בראש ובראשונה ממאפייניו האישיים של כל אדם ומציפיותיו לגביי פירות ההשקעה. מניפת האפשרויות העומדת לבחירה צריכה להתאים למאפייני החיסכון עצמו (היקפו, נזילותו, טווח ההשקעה והמטרות המיועדות לו).


מהו היתרון העיקרי של ניהול תיקי השקעות?
ראשית ,  השילוב של ניהול מקצועי לצד שירות פרטי. מנהל תיקים מסיר מעל הלקוח את הצורך במעקב יומיומי אחר מהלכי השוק והשפעתם האפשרית על היקף התיק שלו ויכול לבנות עבורו תיק השקעות על פי צרכיו האישיים בהיבט של תשואה, סיכון, טווח השקעה רצוי, מיסוי וכד'. 

ניהול תיקי השקעות נעשה על ידי מי שהוא מומחה בניהול תיק ניירות ערך ומורשה לכך על ידי המדינה. את הבחירה בין חלופות ההשקעה השונות עושה מנהל התיק מתוך הבנה של תנאי השוק וההשפעות הצפויות על מרכיביו של התיק, תוך מעקב אחר ההשקעות השוטפות וביצוע הפעולות הנדרשות בעקבות השינויים בשוק.

הלקוח הוא זה שנותן למנהל התיק את ההנחיות הכלליות ואת גבולות הגזרה שבהן הוא רשאי לפעול. מנהל התיק ישתמש בידע שלו ובניסיון שצבר על מנת להשיג תשואה גבוהה ככל האפשר על נכסי הלקוח בהינתן מגבלות הסיכון.


כדי לבצע בחירה מושכלת כדאי להתייעץ ולקבל את מירב האינפורמציה על החלופות השונות.