צרו קשר

וואצאפ

השירותים שלנו

כל ביטוחי הרכב

כל ביטוחי הרכב

זה ברור לכולנו – הרכב הוא אחד הנכסים היקרים והחשובים ביותר שלנו!

הרכב שלנו יקר מבחינה כספית, פרקטית ורגשית. יחד עם זאת, הוא גם אחד החשופים ביותר למגוון סיכונים: תאונות דרכים שגורמות לפגיעות רכוש וגוף, גניבות שהפכו לדבר שבשגרה, ועוד אירועי נזק שונים. בהתאם לכך, חשוב לדאוג למעטפת הגנה ביטוחית מלאה לרכב, שתספק לו את הכיסוי המיטבי ובמחיר המשתלם ביותר.

חברות הביטוח בארץ מציעות ביטוחי רכב הכוללים מגוון כיסויים והרחבות, ואשר מוצעים במחירים שונים. כדי להשיג את ביטוח הרכב הטוב והמשתלם עבורך – יש לבצע בירור והשוואה. לשם כך, אנו מעמידים לרשותך את מערכת BEST PRICE המאפשרת לך לקבל בלחיצת כפתור, הצעה לביטוח רכב מכל חברות הביטוח. כל שנותר הוא להשוות את המחיר והתנאים, ולבחור בביטוח המתאים לך ביותר.

על סוגי ביטוחי הרכב

ביטוח רכב חובה – על פי החוק בישראל, כל רכב חייב להיות מבוטח בביטוח רכב חובה בתוקף.  מדובר בביטוח בסיסי, המעניק כיסוי ביטוחי במקרה בו נגרמו נזקי גוף לנהג עצמו או לאדם אחר שנפגע כתוצאה מנסיעה ברכב המבוטח.

ביטוח רכב מקיף  – הביטוח המקיף, כשמו כן הוא, מעניק לרכבך כיסוי ביטוחי מפני אובדן או נזקים שנגרמו לרכב כתוצאה מאירועים שונים כגון: גניבה, תאונת דרכים, נזקי אש, נזקי טבע, מעשה זדון ועוד. כמו כן, הוא כולל במסגרתו גם ביטוח צד ג'. ביטוח מקיף הינו ביטוח רשות שנרכש בנוסף לביטוח חובה.

ביטוח רכב צד ג' –  ביטוח צד ג' מעניק לך כיסוי במקרה בו גרמת נזק לרכוש של אדם אחר במהלך השימוש שלך ברכבך. ביטוח צד ג' הוא ביטוח רשות שניתן לרכוש בנוסף לביטוח חובה. אין צורך לרכוש אותו בנפרד במידה ויש לך ביטוח מקיף לרכב הכולל ממילא גם הגנה לצד ג'.

קבל הצעה
כל ביטוחי הרכב

ביטוח חובה

ביטוח רכב חובה, הינו ביטוח חובה על פי חוק גם אם הרכב חונה ללא תנועה ליד הבית ללא תנועה ושימוש. ביטוח חובה נועד לכסות נזקי גוף של נוסעים בכלי הרכב ממבוטח ושל הולכי רגל שנפגעו עקב השימוש ברכב. ביטוח החובה מכסה את כל ההוצאות הרפואיות וכן פיצוי בגין אובדן השתכרות עד תקרה של שלוש פעמים שכר ממוצע במשק, ופיצוי בגין כאב וסבל. בביטוח חובה אין שאלה של אשמה. גם אם מי שנפגע אשם בלעדית בנזק שנגרם לו, חברת הביטוח תפצה אותו במלוא סכום הנזק המובטח לו במסגרת החוק.

קבל הצעה

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף מכסה את הנזק שנגרם לרכוש של המבוטח עצמו, להבדיל מביטוח החובה המכסה רק נזקי גוף.
ביטוח מקיף מכסה נזקי תאונות, שריפות, גניבה, שיטפונות, וכן מכסה את הנזקים שנגרמו לרכב שלכם או לרכוש שנפגע בתאונה. הביטוח כולל בתוכו גם ביטוח צד ג'. ביטוח מקיף הוא ביטוח רשות (לא חובה), יחד עם זאת חשוב לזכור שאם אין לכם ביטוח כזה, אתם אלה שתצטרכו לשאת בהוצאות ונזק שיגרם עקב מקרים שכאלה. סכום הפיצוי בביטוח מקיף לנזק שנגרם לרכושו של המבוטח, אינו מוגבל מראש בסכום כלשהו הנקוב בפוליסה. יחד עם זאת, המבוטח לא יכול לקבל פיצוי העולה על ערך הרכוש שנפגע.

קבל הצעה

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' (שנרכש בנוסף לביטוח חובה) נועד לכסות נזקים שנגרמו לרכושו של אדם אחר, שאינו בעל הפוליסה או לנהג מורשה הנוהג ברכבו. ביטוח צד ג לא מכסה נזקים שנגרמו לרכושו של המבוטח עצמו. ביטוח צד ג' הינו ביטוח רשות (לא חובה). הפיצוי לנזק שחברת הביטוח תישא בו, מוגבל לסכום שנקבע בפוליסה. ביטוח צד ג' זול משמעותית מביטוח מקיף.

קבל הצעה

שאלות ותשובות

ה"פול"

זהו גוף שהוקם במסגרת החוק על-ידי המפקח על הביטוח, ובו שותפות כל חברות הביטוח לפי גודל חלקן היחסי בביטוח רכב. הוא נועד לאפשר ביטוח לנהגים שחברות הביטוח מסרבות לבטח אותם בביטוח חובה, משום שהם מוגדרים "נהגים מסוכנים", או בגלל שהרכב שלהם נחשב ל"רכב מסוכן". בין אלה יכולים להיות נהגים צעירים (בדרך כלל מתחת לגיל 21), נהגים חדשים, רוכבי אופנועים וכו'. אלה יוכלו לרכוש ביטוח ב"פול", מן הסתם מחירי הביטוח ב"פול" גבוהים ב-20% עד 35% מהמחיר בחברת ביטוח רגילה.

השתתפות עצמית

בפוליסת ביטוח רכוש (להבדיל מביטוח החובה), מבקשות חברות הביטוח מהמבוטח לשלם חלק מעלות התביעה בעת קרות הנזק. הסכום הזה נקרא "השתתפות עצמית" ונקבע בתנאי הפוליסה. גובה ה"השתפות העצמית" שונה מחברה לחברה. בדרך כלל מטרתו להימנע מתביעות על סכומים קטנים לחברות הביטוח. כדאי לתת תשומת לב לסכום ה"השתתפות העצמית" היות ואם הסכום גבהה מאוד, תביעת הנזק מחברת הביטוח תהפוך ללא כדאית. אצלנו ב BEST PRICE ניתן להשוות את סכומי ההשתתפות העצמית הנדרשת לפני קבלת ההחלטה. בנוסף, אצלנו נ BEST PRICE ניתן לרכוש (בתוספת תשלום חד פעמית) ביטול השתתפות עצמית בחלק מהמוצרים.

חיתום

זהו תהליך בו נחתם הסכם ביטוח בין חברה למבוטח. בתהליך החיתום הלקוחות מוסרים לסוכן הביטוח או לחברה את פרטי הרכב והנהגים שנוהגים ברכב. פרטים על מעורבותו של המבוטח בתאונות, פרטים על מין הנהג, גילו ועוד ...חברות הביטוח מבקשות לקבל "עבר ביטוחי" של הלקוח לשלו שנים. לפי הנתונים האלה של הרכב והנהגים קובעות חברות הביטוח את מחיר הביטוח. חשוב מאוד למסור נתוני אמת בעת החיתום. חברת הביטוח תימנע מתשלום פיצוי לאותם מבוטחים שלא הקפידו למסור פרטים מלאים ומדויקים בעת תהליך החיתום.

ירידת ערך

ירידת ערך הוא אותו סכום שבו צריכה חברת הביטוח לפצות אותנו, במקרה שערך הרכב שלנו יורד בעקבות תיקון שנעשה לאחר תאונה. בתאונות קשות לעיתים הרכב ניזוק באופן שגם לאחר תיקון, יש השפעה לתאונה על ערך הרכב. גובה ירידת הערך נקבע על-ידי שמאי.

פוליסה

הסכם הביטוח עם חברת הביטוח, תמורת הפרמיה שאנו משלמים לחברה. פוליסות ביטוח לרכב הן "פוליסות תקניות". כלומר, המפקח על הביטוח הגדיר נוסח אחיד לביטוח מסוג זה. לחברת הביטוח אסור לוותר על חלק מסעיפי הפוליסה, יחד עם זאת חברת ביטוח יכולה להוסיף לפוליסה סעיפי כיסוי נוספים.

פיצוי (תגמולי ביטוח)

על פי חוק, חברת הביטוח חייבת לשלם את סכום הפיצוי, תוך 30 יום ממועד "מקרה הביטוח". משך הזמן הזה נספר מהמועד בו הוגשו לחברת הביטוח כל המסמכים הנחוצים לתשלום התביעה. במקרה של גניבת רכב חייבת החברה בתשלום אם הרכב לא נמצא תוך 45 יום ממועד הגניבה.

פרמיה שנתית

הסכום (בכסף) שנשלם לחברת הביטוח, כדי לרכוש ביטוח כפי שבחרנו למשך שנה.

ריידרים

ריידרים הם כיסויים נוספים לפוליסת הביטוח המקיף (או לעיתים צד ג'). הכיסויים הנוספים ניתנים לרכישה תמורת תשלום פרמיה נוספת, או לעיתים גם בחינם. לדוגמה: ביטוח לתוספות שונות לרכב שאינן מכוסות במסגרת הפוליסה התקנית, ביטוח גרירה, ביטוח רכב חלופי, ביטוח שמשות, ביטוח מראות, ביטוח חפצים אישיים ועוד. אצלנו ב BEST PRICE ניתן לקבל מגוון רחב ביותר של שרותים נוספים לביטוח הרכב על מנת לאפשר לך ליסוע בראש שקט בכל עת.

שמאי רכב

בעל מקצוע (עם רישיון מטעם משרד התחבורה) שתפקידו להעריך את גובה הנזק, ובדרך כלל (גם) את גובה הפיצוי שמקבל המבוטח או התובע. המבוטח רשאי לבחור לעצמו את השמאי, מתוך רשימה של "שמאים חיצוניים" שחברת הביטוח יכולה להעמיד לרשותו. רשימה זו נקבעת על-ידי חברת הביטוח. חברת הביטוח היא המשלמת לשמאי את עלות עבודתו. המבוטח יכול לבחור לעצמו גם שמאי שאינו כלול ברשימת השמאים החיצוניים של אותה חברה. במקרה כזה הלקוח ישלם ישירות לשמאי, ויוכל לתבוע מחברת הביטוח את ההוצאה.

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם