צרו קשר

וואצאפ

מאמרים

גרים בבית משותף? שלא יבואו אליכם בתביעות

גרים בבית משותף? שלא יבואו אליכם בתביעות

הכירו את ביטוח בית משותף, שמגן עליכם מפני סיכונים ונזקים לאנשים ולרכוש במרחב המשותף. הביטוח נרכש למענכם ע"י ועד הבית באמצעות מיסי הוועד והוא אחד מהביטוחים החשובים שעל הדיירים לבצע!

ועד בית ללא כיסוי ביטוחי חושף את בעלי הדירות שלו לנזקים לא צפויים שנאמדים במאות אלפי שקלים!

בבית משותף, כפי שמובן מהשם, יש כמה דירות, כאשר בדרך כלל הן שייכות למספר בעלים. כפועל יוצא מכך, יש לבעלי הדירות בבניין עניינים שעליהם לטפל בהם במשותף – מעליות שצריך לתחזק, מדרגות שחייבים לנקות, גינה להשגיח עליה, חניון ועוד כהנה וכהנה עניינים הנוגעים באופן זה או אחר לכלל הדיירים ובעלי הדירות.

לצורך זה יש ועד בית (או חברת שירות). זה לא עניין של רצון טוב והתאגדות ספונטנית, אלא משהו מהותי המעוגן בחקיקה ויש לו דרישות מחייבות, פרוצדורות שיש ליישם, ותנאים שחשוב להקפיד עליהם.

בין השאר יש את ענייני הביטוח המשותפים.

מהו ביטוח בית משותף?

ביטוח בית משותף הוא, בפועל, סל של כיסויים המיועדים להגן על בעלי האינטרסים המשותפים (בעלי הדירות) מפני סיכונים ונזקים לבני אדם ולרכוש במרחב המשותף.

לדוגמא: נזק לדלת הלובי, פציעה של עובד ניקיון, פגיעה ברכב אורח בחניון, ועוד מקרים בהם עלול להיגרם נזק שיש לתקן, או שעלול להגיע לתביעה.

ביטוח בית משותף נרכש ע"י ועד הבית והוא משולם באמצעות מיסי הוועד.

הכיסויים האפשריים בביטוח בית משותף?

  • ביטוח מבנה – כיסוי לנזקים לרכוש משותף שנגרמו כתוצאה משריפה (אש), פריצה וגניבה, פיצוץ צנרת, נזקי מים למעליות, נזקי סערה, פיצוץ גז, פגיעת רכב בבניין (כולל כלי טיס), רעידת אדמה, נזק זדוני.
    רכוש משותף כולל, בין השאר, מעליות, גרמי מדרגות, לובי כניסה, גג, מבואה, גינה וכד'.
  • ביטוח צד ג' – כיסוי לנזקי גוף ורכוש שנגרמו לדיירים ולאורחים בבניין בעת שהות במרחב המשותף. לדוגמא: שער חניון שגרם נזק למכונית של ספק או אורח, החלקה ופציעה של אורח בשטח הלובי.
  • ביטוח חבות מעסיקים – כיסוי לתביעות של עובדים ונותני שירותים בבניין – עובדי ניקיון, גינון וכד' – שנפגעו בעת עבודתם ושהותם בבניין.

אם יש לכם (כלומר, לוועד הבית) ביטוח בית משותף – אתם מכוסים. ללא ביטוח זה, התשלום עבור הנזקים, והתביעות השונות, יוגשו באופן אישי לבעלי הדירות ולדיירים.

כדאי לבדוק האם ועד הבית שלכם דאג לכיסויים חשובים אלו.

כיסויים נוספים לוועד הבית

  • ביטוח לחדר אירועים שמשמש את דיירי הבניין
  • כיסוי נוסף עבור חדר כושר, בריכת שחיה, חניון תת קרקעי לרבות כיסוי לחניה רובוטית
  • ביטוח אחריות אישית לחברי הועד במידה ויתבעו בגין פעילותם בועד
  • בעת ביצוע עבודות שיפוץ בבניין, יש צורך בביטוח עבודות קבלניות לתקופת השיפוץ.

ביטוח בית משותף מוסדר בחקיקה ובתקנות. פנו לסוכן שלכם באורן-מזרח לקבלת מידע, ייעוץ ופתרונות המותאמים לצרכי הבית המשותף שלכם.

צרו קשר, אנחנו כאן לשירותכם.

מאמרים נוספים בשבילך

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם