צרו קשר

וואצאפ

מאמרים

נזקי פרעות, שביתות ומהומות – האם רכושכם מוגן?

נזקי פרעות, שביתות ומהומות – האם רכושכם מוגן?

יטוח הרכב אינו כולל כיסוי מובנה לנזקי פרעות, שביתות ומהומות, ויש לרכוש אותו בנפרד. בביטוח דירה הכיסוי מובנה וניתן להסירו לפי דרישה. בביטוח עסק ניתן למצוא פוליסות עם ובלי כיסוי מובנה

האירועים האחרונים בעולם ובישראל מציפים שאלות רבות בנושא הגנה ביטוחית מפני נזקי פרעות, שביתות ומהומות. האם הרכוש שלכם מוגן?

הדברים נוגעים בעיקר בהגנה על הרכב שבבעלותכם, שבמקרים רבים ניצב ברחובה של עיר, חשוף לחלוטין לכל התרחשות ברחוב, החל מתאונה פסיבית, כאשר רכב זר פוגע במכונית, או לנזק שנגרם כאשר המון בלתי מרוסן עובר ברחוב ומשחית רכוש מזדמן, בטעות או בזדון.

גם עסקים כגון חנויות, מסעדות ועסקים אחרים הפונים לרחוב חשופים במיוחד לנזקי פרעות, שביתות ומהומות.

ביטוח רכב – מה ההבדל בין שני המקרים?

במקרה של נזק מתאונה פסיבית, כאשר הרכב נפגע ע"י רכב אחר בשעה שהוא עומד בחניה ברחוב, ביטוח הרכב מכסה את הנזק. אם הרכב הפוגע מזוהה, ניתן גם לתבוע את פוליסת ביטוח צד ג' של אותו רכב.

מצד שני, במקרה של נזק כתוצאה מהתרחשות כגון הפגנה, הנזק אינו מכוסה ע"י הביטוח לרכב ויש לרכוש כיסוי מיוחד עבור סיכון זה.

בדקו את הכיסוי בביטוח דירה

בניגוד לביטוח רכב, בו אין כיסוי מובנה לנזקי פרעות, שביתות ומהומות, ויש לרכוש אותו בנפרד, בביטוח דירה הדברים בדיוק הפוכים – הכיסוי הבסיסי כולל נזקי פרעות, שביתות ומהומות, וניתן להסיר אותו מהפוליסה.

לכן, אם אתם חוששים מנזקי פרעות, שביתות ומהומות לביתכם, בדקו שלא הסרתם את הכיסוי לכך מהפוליסה.

ביטוח עסק – רק בחלק מהפוליסות יש כיסוי מובנה

בביטוח עסק קיימות פוליסות בהן הכיסוי לנזקי פרעות, שביתות ומהומות הוא מובנה. יחד עם זאת יש לא מעט מהן שלא כוללות את הכיסוי ויש לוודא את קיומו. הוא ניתן לרכישה בתוספת פרמיה

כדאי לבדוק איזו פוליסה יש ברשותכם והאם הכיסוי קיים . העלות השנתית שלו שולית ואנחנו ממליצים לרכוש אותו.

פרעות, שביתות ומהומות אינן פעולות איבה

רבים מתבלבלים בין הגנה ביטוחית מפני נזקי פעולות איבה לבין הגנה ביטוחית מפני נזקי פרעות, שביתות ומהומות. נזקי פעולות איבה – כגון טרור או מלחמה – מכוסים ע"י המדינה, במסגרת מס רכוש.
פרעות, שביתות ומהומות של אזרחים אינן נכללות בהגדרה של פעולות איבה, ולכן אינן מכוסות ע"י המדינה באמצעות מס רכוש.

לידיעתכם! גם אין לכם ביטוח לנזקי פרעות, שביתות ומהומות, במידה ומי שפגע ברכושכם מזוהה, באפשרותכם לפעול מולו במסגרת של תביעה אזרחית. אך מובן כי מכל היבט כלכלי עדיף שיהיה כיסוי ביטוחי.

דברו עכשיו עם הסוכן שלכם באורן-מזרח למידע מפורט ולפתרונות בנושא הגנה מפני נזקי פרעות, שביתות ומהומות – לרכב, לבית ולעסק.

צרו קשר,אנחנו כאן לשירותכם.

מאמרים נוספים בשבילך

לפרטים צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם